7.05.2016 – TEDxKatowiceSalon: Visual Thinking

Jest to pierwsze spotkanie TEDxKatowiceSalon. Wydarzenia pod tą marką są kontynuacją działań zespołu TEDxRawaRiver. Formuła wydarzeń obejmuje prezentację prelekcji z archiwum TEDTalks oraz 18-minutowe wystąpienia prelegentów na żywo. Istotnym elementem każdego spotkania jest integracja uczestników i możliwość rozmowy z prelegentami w kuluarach.

Na TEDxKatowiceSalon: Visual Thinking dowiecie się jak w kreatywny sposób możecie przedstawić otaczającą Was rzeczywistość za pomocą rysunku. I uwaga, wcale nie musicie umieć rysować!Visual Thinking, czyli myślenie poprzez proces wizualny, pozwala na łatwe przedstawienie zawiłych informacji, za pomocą odręcznych rysunków.
Visual Thinking pozwoli Ci lepiej się komunikować, zapamiętywać i organizować, także własne myśli.
Nasi prelegenci wyjaśnią na czym polega ten sposób, przedstawią różne jego odmiany oraz podpowiedzą jak się go nauczyć.

Ola Krawczyk- Sketch Up Your Life
„Dlaczego świat bez Myślenia Wizualnego nie istnieje?”
Czy wyobrażasz sobie reklamę złożoną z samych napisów? Albo logo firmy opisane słowami? A w jakim czasie złożysz szafkę z IKEI jeśli w instrukcji nie będzie rysunków? Świat, który nas otacza pełen jest symboli i języka wizualnego – czasem nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo. Biznes, marketing, edukacja, nasza codzienność to przestrzeń pełna wizualnych metafor. Po co są? Jak działają? A skoro działają – to dlaczego tak bardzo bronimy się przed chwyceniem za ołówek czy flamastry i mówieniem językiem, który od zarania dziejów porozumiewa się cały świat?

Urszula Szwed- DINKSY
„Rysowanie to nie tylko tworzenie ładnych obrazków, czyli o tym co się stanie jak do talentu artystycznego dodamy twarde umiejętności myślenia, analizowania oraz syntetyzowania treści.”

Natalia Klonowska Jadźka Rysuje
„Graphic Recording – jako narzędzie do efektywnej pracy z zespołem”

Pierwsze wydarzenie w tym roku, pierwsze pod szyldem TEDxKatowice- nie może Cię tam zabraknąć!
Zapisz się tutaj: http://tedxkatowice.evenea.pl/
Wstęp na wydarzenie wolny.